logo trzymaj forme

30 MinutWycieczka do Minieurolandu
AKTUALNOŚCI
środa, 31 maja 2017 20:31

„Nic tak nie cieszy – jak uśmiech na twarzy dziecka"

Lidia Jasiak

 

20170531 091729 W dniu 31 maja 2017 roku z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas Trzecich wybrali się na wycieczkę do największej atrakcji ziemi kłodzkiej - Minieurolandu. Tam poczuli się jak Guliwer w krainie Liliputów i jednocześnie jak Alicja w zaczarowanym ogrodzie.


Pośród zapachu niezliczonych kwiatów spacerowali alejkami, a przy tym odbywali bajeczną podróż dookoła świata poznając sekrety najsłynniejszych budowli naszego globu. W minieurolandzie znajdują się bowiem miniatury budowli od czasów starożytnych aż do współczesności. Aby podróż była barwniejsza i apetyczniejsza dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych poznając i degustując dania kuchni włoskiej, francuskiej, czeskiej i polskiej. Najbardziej smakował jednak nasz rodowity koktajl z truskawek :)

Podczas warsztatów botanicznych nasi milusińscy rozpoznawali i siali zioła dodawane do potraw na całym świecie. Po pasjonujących zajęciach dzieci znowu zgłodniały i udały się na kiełbaski z grilla. Na zakończenie tej niesamowitej wyprawy wielką przyjemnością okazał się relaks na największym w regionie placu zabaw.

 

Beata Kolczyńska

Edyta Ochudło

Alicja Peter

 

unia

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Wtorek
17 Października 2017
Imieniny obchodzą
Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 76 dni.
Zodiak: Waga